Солонина – стародавній рецепт засолки м’яса

Солонина – стародавній рецепт засолки м’яса

Солонина — процес засолювання м’яса різними способами. Зазвичай його готують на зиму у сонячну погоду з метою використання для різних страв. У ті часи, коли холодильників ще не було, тоді селяни змушені були придумати рецепти зберігання продуктів на тривалий час. Це стародавній рецепт, який раніше використовували наші пращури.

Якщо використовувати селітру і різні доступні види м’яса (свинина, телятина, курятина тощо), тоді можна приготувати солонину сухим (тобто без розсолу) способом. До цього рецепту додають часник, перець гострий, лавровий лист.

З солоного м’яса можна приготувати перші страви, робити овочеве рагу з додаванням солоного м’яса, різного виду запіканки тощо. У селах м’ясо зазвичай солили в дерев’яних діжках, великих чанах, а також у великих емальованих каструлях.

Щоб приготувати солонину, потрібно узяти свіже м’ясо або на кісточці. Потім приготувати розсіл на основі води (потрібно 5 літрів) та кам’яної солі (0.5 кг).

Довести усе до кипіння. Робити це краще у великій ємності (окрім алюмінію). Потім у кастрюлю з окропом кладемо м’ясо і варимо 10 хвилин. Під час кипіння утворюється жир, який повністю покриє м’ясо. Потім перемішати і залити цим солонину. Спеції додаються тільки в момент приготування страви.

Далі прибрати страву в холодильник. М’ясо треба покласти під гніт і періодично перегортати та зливати сік, що утворюється. Вже за кілька днів страва готова для використання як самостійно, так і для додавання до інших страв.

Щоб м’ясо добре просолилося, потрібно витримати його на протязі 3 тижнів. Cолонину варять і подають до столу з соусом з хрону і гірчицею. Рекомендовано зберігати у великих скляних посудинах та у прохолодному місці. Якщо у вас є підвал, тоді краще усе перенести туди з метою тривалого зберігання і недопущення швидкого псування.

До речі, дана страва може замінити вам ковбасу чи інші вироби. Ви можете бути впевнені у якості інгредієнтів, адже все готується з натуральної сировини. Вашим гостям теж сподобається!!!

Закрити

Замовити столик

Закрити

Зворотній зв'язок

Закрити

Стати партнером

Закрити

Відгук

Закрити

???

Замовити столик