Історія австрійської кухні

Історія австрійської кухні

Історія австрійської кухніІсторія австрійської кухні. Австрійська кухня має свою багатовікову та цікаву історію. На її формування вплинули традиції угорської, німецької та італійської кухонь. Кухня з Австрії завжди славилися свою смачною та вишуканою випічкою та солодощами. Найвідомішим десертом в усьому світі є штрудель.

Найголовнішою та найпоширенішою вважається віденська кухня. У 19 столітті вона розповсюдилася по території Галичини. До речі, галицька кухня формувалася від впливом не тільки австрійських, але й чеських та угорських традицій.

Серед відомих десертів того часу, які й досі готують та користуються популярністю є штрудель з яблуками, торт Захер, ромова бабка, зальцбурзьке солодке суфле, білий хліб з повидлом та посипаним цукром (Арме Ріттер), галушки з абрикосами, налисники віденські, різноманітні торти та тістечка.

На тірольську кухню вплинули італійські традиції. Народними стравами є суп зі шпиком, різноманітні салати з овочами, запіканка зі шпику, картоплі, овочів, борошна, віденський шніцель тощо.

Лінцський торт готують на території Верхньої Австрії. У Нижній Австрії місцеві жителі готують страви з дичини. У Зальцбурзі готують страви, які є елементом стародавньої слов’янської кухні — галушки, вареники з сиром, локшина з шинкою, млинці та багато страва на основі борошна з додаванням солоних та солодких начинок.

Австрія славиться виготовленням алкогольних напоїв — шнапсу, сидру, лікерів, різних сортів пива та вин. Також на основі сорту кави мокко готують різноманітні десерти. Найвідоміший — віденська кава.

Перша кав’ярня була відкрита купцем та перекладачем з Самбора Юрієм Кульчицьким у 18 столітті. Готували там 30-50 сортів кави — кава з вершками, чорна холодна кава, капучіно, еспресо, мокко з великою кількістю вершків та багато інших.

Серед других страв варто відмітити кайзерівський омлет (пиріг зі збитих яєць), сирний суп, печеня, пироги з начинкою, гуляш з топінамбуру, Фіноччі (обсмажений у клярі фенхель).

Історія австрійської кухні є дуже насиченою та багатогранною. Якщо ви шанувальник цієї смачної кухні, ви можете приготувати різноманітні страви у домашніх умовах. Багато кондитерських кафе готують солодощі по старовинних рецептах, які нагадають вам про ті часи, коли такі страви могли собі дозволити тільки забезпечені верстви населення.

Закрити

Замовити столик

Закрити

Зворотній зв'язок

Закрити

Стати партнером

Закрити

Відгук

Закрити

???

Замовити столик